Vedoucí si „vypůjčil“ z firemní kasy přes milion korun

Ilustrační foto

ZLÍN – Zlínští policisté řeší případ devětatřicetiletého muže z Přerovska, který v otrokovické firmě zpronevěřil 1 200 tisíc korun. Momentálně mu hrozí odnětí svobody až na pět let.

V únoru kontroloval ředitel firmy účetnictví a stav pokladny a zjistil, že v ní chybí více než milion korun. Odcizení měl na svědomí vedoucí, který nakupil spotřební materiál či občerstvení v hodnotě jeden milion korun, výdaje ale neevidoval. Z firemní pokladny si také pro vlastní potřebu přivlastnil dvě stě tisíc korun, podvodem získal dalších tři sta tisíc od dvou mužů, kterým je ve stanovené době nevrátil.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Obviněný muž se přiznal, že je v insolvenci a musí měsíčně splácet vysoké částky, na které mu nezbývají finance. Proto si je „vypůjčil“ z firemní kasy. „Kriminalisty čeká kompletní přezkoumání účetnictví za poslední tři roky, kontrola firemních postupů, evidencí, výslechy zaměstnanců a zjištění veškerých okolností,“ uzavírá tisková mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková.