Žena ze Zlínska prodávala knihu, málem přišla o více než čtvrt milionu

Ilustrační foto

ZLÍN – Další případ podvodu se odehrál ve Zlíně, kdy žena chtěla prodat knihu za pět set korun, ale málem přišla o tři sta tisíc. Naštěstí stihla zablokovat svou kartu a peníze se tak neodečetly.

Jednadvacetiletá žena ze Zlína prodávala na aplikaci Vinted knížku za 500 korun. Zájemkyně jí odeslala odkaz k internetovému bankovnictví, kde se prodejkyně měla přihlásit pomocí svých údajů a poté postupně podle zaslaných kódů. Žena všechny kódy potvrdila, když v tom jí na email přišly informace o sjednaných úvěrech.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Žena neváhala a okamžitě zablokovala svůj bankovní účet. Při následné návštěvě banky zjistila, že si někdo jejím jménem sjednal další bankovní účet, kam si převedl finanční prostředky ze dvou sjednaných úvěrů v celkové výši 303 tisíc korun a o sjednání dalšího úvěru se pokusil,“ dodává tisková mluvčí Monika Kozumplíková. Díky rychlému stornu úvěrů a zablokování karty se jí žádné peníze neodečetly.