Recidivisté kradli na Uherskohradišťsku katalyzátory

Ilustrační foto

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Dva lupiči, kteří se neznají a pokaždé ta samá písnička. Devětadvacetiletý a o rok starší muž kradli katalyzátory po celém městě, i když byli předtím několikrát soudně stíhaní. Nyní jim hrozí až dva roky vězení.

Mladší z mužů začal v květnu odřezávat katalyzátory ze zaparkovaných aut, pokaždé na jiném místě. Celkem způsobil škodu za třicet tisíc korun. Když se jedné noci ve Starém Městě chystal na další lup, všiml si ho bezpečnostní pracovník supermarketu a upozornil na něj. Na místo dorazila hlídka, která ho přistihla ležet pod vozidlem, kde nařezával katalyzátor. Mužům zákona byl již známý, pár dní předtím ho totiž zastavili v autě, kde neměl co dělat. Od května měl totiž zákaz řízení na třicet měsíců. Ten stále porušoval, během dvou dnů dokonce třikrát.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Třicetiletý muž si vybíral hlavně felicie zaparkované před rodinnými domy, škoda je vyčíslena na čtyřicet devět tisíc korun. „Od května stihl uzmout devět katalyzátorů. U desátého byl vyrušen strážníkem a převezen na policejní služebnu,“ informuje tisková mluvčí Milena Šabatová. Oba aktéři se ke krádežím přiznali se stejným vysvětlením. Poté, co součástku odmontovali, odnesli ji do sběrny a utržené peníze utratili. Nyní jsou oba podezřelí z trestného činu krádeže, mladšímu se ještě přičetlo maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Starší si na rozhodnutí soudu počká ve Vazební věznici v Brně.