Muž si od začátku listopadu minulého roku postupně vytipovával opuštěné domy po celém okrese. „Při následných vloupáních postupoval ve stejném modu operandi. Rozbil okno v přízemí domu, vnikl dovnitř a za pomocí svítilny vše prohledal. Zájem měl o vše, co se dalo zpeněžit, převážně o historické předměty, včetně dobových krojů, šperků, hodinek a cenností. V jednom případě se zmocnil příručního trezoru. Netušil však, že je v něm ukryta zbraň,“ vylíčil policejní mluvčí Radomír Šiška.
Lupič krádežemi získal majetek v hodnotě bezmála 350 tisíc korun. Poškozením cizího majetku za sebou zanechal spoušť za 100 tisíc korun. „Většinu odcizených věcí se díky dobré práci kriminalistů podařilo dohledat a vrátit jejich majitelům,“ podotkl Šiška.
Recidivista je nyní obviněný z poškození cizí věci, krádeže, porušování domovní svobody a nedovoleného ozbrojování. Za to si může odsedět i 5 let za mřížemi.
