Celý ceremoniál odstartovalo vystoupení žáků ZUŠ Nymburk, které přítomné naladilo na slavnostní vlnu. Hlavní část večera ale patřila právě Fuksovi, který se stal již 23. čestným občanem města. Starosta Mach při předání nešetřil chválou: „Martin je nejen šampionem ve sportu, ale i skvělým ambasadorem našeho města. Jeho zlatá medaile z Paříže je jen špičkou ledovce jeho úspěchů.“
Mohlo by vás zajímat
Večer však nebyl jen o ocenění. Publikum nadchla „Beseda s Fuksovými“, kde Martin společně s bratrem, otcem a dědečkem sdíleli příběhy ze zákulisí jejich sportovního života. Nechyběly ani zábavné historky. „No, když táta řekne, že trénink bude ‚lehký‘, znamená to, že budeme plivat krev,“ vtipkoval Fuksa, čímž rozesmál celý sál.
Rodinná soudržnost, dřina a láska ke sportu – to vše tvoří základ úspěchu „Fuksič týmu“. A právě to bylo hlavním poselstvím celého večera. Nymburk může být na svého rodáka právem hrdý – nejen kvůli jeho sportovním úspěchům, ale i díky jeho lidskosti a hrdému zastupování rodného města.


