Pro ty, kteří rádi tráví čas aktivně, je až do 5. ledna k dispozici mobilní kluziště na náměstí. Adventní bruslení zde probíhá denně od 10 do 18 hodin.
Dobrovolní hasiči z Kvítkovic na sobotu 7. prosince nachystali tradiční zdobení a rozsvícení Vánoční hvězdy v Kvítkovicích. Těšit se můžete také na občerstvení, vystoupení dětí z mateřské školy, řetízkový kolotoč i ohňostroj.
Mohlo by vás zajímat
Bruslení na mobilním kluzišti zpestří speciální program se Sněhovou královnou a divadlem Tyjátr. Přijďte v neděli 8. prosince od 16.30 do 18.30.
V úterý 10. prosince proběhne „Vánoční jarmark“ v otrokovické pobočce NADĚJE na Wolkerově ulici. Připraven je prodej vánočních výrobků, dílničky, bohaté občerstvení i doprovodný program žáků z Otrokovic.
Ve stejný den rozsvítí svůj vánoční strom ZŠ T. G. M. Otrokovice. Součástí budou adventní dílničky, které pořádají pro první stupeň v prostorách školy. Před školou bude v době rozsvícení připraveno drobné občerstvení a vystoupení žáků.
Ve středu 11. prosince proběhne na kluzišti na náměstí bruslařské odpoledne s trojnásobným králem střelců České extraligy a reprezentantem Jaroslavem Balaštíkem. První blok se odehraje v 15.00-16.30, druhý blok v 16.30-18.00.
Vánoční strom se ve čtvrtek 12. prosince rozsvítí také na Baťově. Komise pro místní část Baťov chystá i letos sousedské setkání v parku před Společenským domem, kde nebude chybět něco na zahřátí, perníčky, koledy ani zdobení baněk.
V pátek 13. prosince12. proběhnou vánoční dílničky a tradiční jarmark na ZŠ Trávníky Otrokovice. Připravena je spousta aktivit nejen pro žáky školy. Součástí je i den otevřených dveří školy. Výtěžek z akce se škola rozhodla věnovat na sbírku Otrokovice pomáhají potřebným.
V úterý 17. prosince nadchnou každou ženu Kabelkové ozvěny Naděje. Můžete si přijít vybrat stylový doplněk do Komunitního centra Naděje na Baťově v čase od 15 do 18 hodin. V nabídce budou kabelky, batohy, psaníčka, aktovky i další doplňky, a to v množství přibližně 700 kusů. Část sortimentu bude k dispozici za dobrovolný finanční příspěvek, zbývající část pak se slevou 50 procent. Nákupem podpoříte činnost NADĚJE, oblasti Otrokovice.
V sobotu 21. prosince12. dorazí do Otrokovic Betlémské světlo. O jeho roznášku se tradičně postarají otrokovičtí skauti. Průvod vyjde v 16 hodin od klubovny u Moravní lávky se zastávkou u Voňavého krámku na Baťově. Poté projde přes Kolonku až k náměstí 3. května, kde se budou zpívat koledy a mlsat vánoční cukroví.
Na boží hod vánoční 25. prosince chystá turistický oddíl TOM Otrokovice Živý Betlém u kostela sv. Vojtěcha. Chybět nebude let anděla z věže kostela ani hřejivý svařák.
Ani na Vánoce se nezahálí, ale pomáhá. Ve středu 25. prosince od 10 hodin proběhne ve Sportovním areálu Baťov tradiční benefiční fotbalové utkání mezi týmem Výběru Kraje a SK Baťov 1930. Celý finanční výtěžek bude věnován nemocným dětem – letos konkrétně Davídkovi, Tomíkovi a Teodorkovi prostřednictvím spolku Srdce na pravém místě.
Další speciální program na kluzišti proběhne v neděli 29. prosince od 16.30 do 18.30. Těšit se můžete na podvečerní bruslení s pohádkou a divadlem Tyjátr.


