Operační středisko hasičů obdrželo informaci o požáru v sobotu 14. března ve 12:20. Na místo vyslalo jednotky hasičů z Třince, Frýdku-Místku a Ostravy-Zábřehu, zároveň spolu s nimi i dobrovolné jednotky z obcí Návsí, Jablunkov, Mosty u Jablunkova, Bukovec, Dolní Lomná, Milíkov, Bystřice, Nýdek, Písek, Dobratice, Vyšní Lhoty, Frýdek-Místek-Frýdek,
Třinec-Guty, Staré Hamry, Komorní Lhotka a Hnojník. Požár, jenž zasáhl nejen hrabanku, ale také les,“ sdělila mluvčí hasičů Kamila Langerová.
Zásah byl vzhledem k rozsahu požáru i charakteru terénu, ve kterém museli hasiči překonávat velké převýšení, organizačně i technicky náročný. Pro monitoring situace a vyhledávání skrytých ohnisek byl na místě také bezpilotní letoun. V těžce přístupném terénu hasiči využívali také hasičské čtyřkolky.
Požár, který zasáhl plochu zhruba 30 hektarů, jednotky lokalizovaly během tří hodin. Po dalších třech hodinách od vyhlášení lokalizace došlo k redukci zasahujících jednotek a snížení stupně požárního poplachu na I. Během noci na neděli prováděly dohled nad požářištěm čtyři jednotky hasičů. „Příčina vzniku požáru, stejně tak jako výše škody je v šetření,“ uzavřela mluvčí.
