Zábavní military park v Ořechově nedaleko Brna pro vás chystá již tradiční akci Léto s vojenskou historií. Dobrodružný den napěchovaný vojensko historickými událostmi potěší malé i velké.
Nejen milovníci vojenské historie se mohou těšit na rekonstrukce bitev druhé světové války. V letošním letním ročníku na vás čekají dvě dynamické historické ukázky „Příliš horké prázdniny“ a „Na okraji velké bitvy“, kterými si připomenete události roku 1938 a 1943.
Program akce:
11:00 Zdravotní služby za II. světové války
12:00 I. DYNAMICKÁ UKÁZKA Morava 1938 – Příliš horké prázdniny
13:00 Záchranáři Search and rescue Czech SAR Team
14:00 Představení techniky
15:00 Ukázky kulomety za 2. světové války
16:00 II. DYNAMICKÁ UKÁZKA Ukrajina 1943 – Na okraji velké bitvy
17:00 Vpuštění lidí na bojiště a focení s vojáky a technikou
18:00 Zdravotní služby za II. světové války
Nahlédněte do života vojáků, kteří ve válce bojovali. Kromě hlavního programu budou probíhat i doprovodné aktivity, jako je třeba přelet vrtulníkem, ukázky polní kuchyně, střelba z plynových kulometů, přelety BF 109 během celého dne a mnoho dalšího.
Léto s vojenskou historií se koná v sobotu 5. srpna 2023. Army park Ořechov se nachází na adrese Ořechov u Brna 740. Areál bude otevřen od 10.00. Přijďte a užijte si to!
