KRÁLOVÉHRADECKO – V týdnu od 14. do 20. října 2024 došlo v Královéhradeckém kraji k celkem 96 dopravním nehodám. Tyto nehody způsobily celkovou škodu 13,681 milionu korun a vyžádaly si 16 lehkých a 5 těžkých zranění. Nejčastějšími příčinami byly nesprávný způsob jízdy, nedání přednosti v jízdě a nepřiměřená rychlost.
Mezi nejzávažnější nehody týdne patří srážka chodce ve Vrchlabí, ke které došlo 16. října 2024. Nehoda se stala na přechodu pro chodce, kdy neznámý řidič srazil nezletilého chodce a poté z místa nehody ujel. Sražený chodec byl ošetřen v nemocnici a propuštěn do domácího léčení. Policie po řidiči nadále pátrá.
Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na síti X, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.
Hromadná nehoda u Jaroměře
Téhož dne se na obchvatu Jaroměře srazily dvě nákladní soupravy a osobní vůz. Při nehodě byli vážně zraněni dva řidiči, další utrpěl lehké zranění. Předběžné vyšetřování ukázalo, že řidič osobního vozu při předjíždění způsobil čelní střet, který vedl k této hromadné nehodě. Celková škoda přesáhla 7 milionů korun.
