Warning: Attempt to read property "post_excerpt" on null in /data/web/virtuals/3737/virtual/www/wp-content/themes/mh-magazine/includes/mh-custom-functions.php on line 392
Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data/web/virtuals/3737/virtual/www/wp-content/themes/mh-magazine/includes/mh-custom-functions.php on line 394
Warning: Attempt to read property "post_title" on null in /data/web/virtuals/3737/virtual/www/wp-content/themes/mh-magazine/includes/mh-custom-functions.php on line 394
JINDŘICHOHRADECKO – Další otřesný případ trýznivého utýrání psa zveřejnili dnes kriminalisté z Jindřichohradecka. Podezřelý muž zde způsobil psovi velké utrpení, když mu doslova podřízl krk.
Muž z obce na Dačicku, jenž pro kriminalisty není osobou neznámou, dne 16. května 2019 v rodinném domě měl jako chovatel zvlášť trýznivým způsobem usmrtit svého dospělého psa černé barvy podobného plemeni Labradorský retrívr.
„Kuchyňským nožem mu měl způsobit hlubokou řeznou ránu o délce 16 centimetrů v oblasti krku s následným masivním vykrvácením a oběhovým selháním. Tímto svým jednáním měl zapříčinit psovi utrpení, nepřiměřenou bolest a následné uhynutí,“ popsala policejní mluvčí Hana Millerová.
Podle jejích slov se muž tohoto činu měl dopustit proto, že se údajně nacházel v tíživé životní situaci. „Po zadokumentování případu dne 5. září 2019 vyhotovila policejní komisařka návrh na podání obžaloby. V případě soudem uznané viny hrozí obviněnému muži trest odnětí svobody v rozsahu šest měsíců až tři léta,“ dodala Millerová.
