Víte, co jsou Dny pro rodinu? Zjistíte to nejen v Luži!

PARDUBICKÝ KRAJ – V letošním roce se Pardubický kraj domluvil s mateřskými centry, která pravidelně podporuje, že budou po celém území kraje pořádat společné Dny pro rodinu. První se uskutečnily v Pardubicích a Holicích, v pátek 31. května se mohou rodiny s dětmi těšit v Luži a na řadě jsou i další místa.

„Naším cílem je připravit zajímavý program pro celé rodiny, aby mohly příjemně strávit společný čas. Nechceme se přitom soustředit jen na datum kolem Mezinárodního dne dětí, ale rozprostřít akce do více termínů,“ uvedl radní pro sociální péči a neziskový sektor Pavel Šotola a pokračoval: „Účastníci akcí se mohou také na místě zaregistrovat do projektu Rodinné pasy a získat kartu na různé slevy.“

V Luži se psy, hasiči i kouzelníkem

Na pátek 31. května připravuje program v areálu Hamzovy léčebny v Luži Rodinné centrum DaR. Od 13 do 19 hodin jsou nachystané soutěže a atrakce, od 15 hodin vystupuje taneční skupina Loly Růža, následuje ukázka výcviku psů, zručnosti hasičů a nebude chybět ani kůň sympatie, pohádka a vystoupení kouzelníka.

Cesta za pohádkou

Letos začínaly Dny pro rodinu v pardubických Tyršových sadech s Centrem pro rodinu Sluníčko, kam přišlo téměř 1500 návštěvníků. Děti i dospělí si užili soutěže na osmi pohádkových stanovištích, jízdu na koních a na závěr se všichni pobavili u pohádky Na přání od pardubické divadelní improvizační skupiny Paleťáci.

Den v pohybu

V holickém parku připravilo program Rodinné a vzdělávací centrum Holoubek Oblastní charity Pardubice. Děti si mohly vyzkoušet svou obratnost při zdolávání lanových překážek, jízdu na koni, chůzi na chůdách, hod na cíl, skákání v pytli i rozpoznávat stopy zvířat. Ukázka „králičího hopu“ děti moc nadchla, hlavně když se mohly zapojit a hladit si králíčky. Pozornost nejmenších účastníků také upoutával veverčák – maskot rodinných pasů.