Kulturní akce uspořádaná rychle a bez formulářů? V Jihlavě prý žádný problém

JIHLAVA – Pořádáte nebo byste chtěli uspořádat nějakou kulturní akci, ale stále otálíte, protože máte obavy z náročné administrativy, vyřízení potřebných povolení a dalších náležitostí? Podle aktuálních informací z jihlavského magistrátu by to právě v krajském městě Vysočiny mohlo být brzy výrazně jednodušší.

„Jedním z důležitých úkolů města je podporovat živou kulturu. Proto Jihlava zpřístupní veřejný prostor a usnadní pořadatelům konání malých a komunitních kulturních akcí. Seznam uživatelsky vstřícných míst by měl být zveřejněn v průběhu léta,“ informovala Aneta Hrdličková z jihlavského magistrátu.

Na místech připravených pro kulturu bude mít organizátor možnost uskutečnit svoji akci rychle a pohodlně díky přehlednému rezervačnímu systému dostupnému z webu města, jednoduchým pravidlům užívání a minimální administrativě. „Namísto vyplňování mnoha formulářů a návštěv několika odborů magistrátu bude stačit jen jeden online vyplněný dokument a jediný podpis,“ uvedla radní pro oblast kultury města Silvie Čermáková.

V seznamu budou prostory různých velikostí a typů, například Smetanovy sady, Václavský parkán, Český Mlýn, Keťásek nebo Park Gustava Mahlera. „Chceme vyjít vstříc všem organizátorům, kteří již nyní kulturní aktivity ve veřejném prostoru konají, ale také povzbudit ty, které možná dosud odrazovalo složité vyřizování na úřadech,“ doplnila na závěr Silvie Čermáková.