Regionální sbírku podpoří i Jiří Lábus

LIBEREC – Od pondělí 17. června bude stát na Soukenném náměstí stan Nadace EURONISA s pokladničkou, kam budete moci přispět zakoupením přívěšku s žetonem do nákupního košíku za 30 Kč v rámci regionální sbírky „Pozvedněte slabé“.

Výtěžek sbírky v Liberci poputuje Hospici sv. Zdislavy na projekt CÍTIT SE I V HOSPICI JAKO DOMA (úhrada nákladů spojených s praním prádla) a MAJÁKU na projekt KLIMA TŘÍDY zajišťující program podporující sociálně znevýhodněné žáky a na nákup edukativních pomůcek.

Ve středu 19. června v 10.30 dorazí dlouholetý patron sbírky Jiří Lábus. Podobně se rozhodl sbírku podpořit i hejtman Libereckého kraje Martin Půta, na Soukenné náměstí dorazí i liberecký primátor Jaroslav Zámečník, který sbírku též v minulosti podpořil.

Přispět lze také na číslo účtu 705 705 705/2700 nebo zasláním dárcovské SMS ve tvaru: DMS EURONISA 30 (ekvivalent je místo 30 napsat 60 nebo 90) na číslo 87777. Příspěvek se tak navýší dvoj- až trojnásobně. Novinkou je možnost zaslání dárcovské SMS v podobě trvalého příkazu, a to ve formátu: DMS TRV EURONISA 30 (60 či 90), kdy každý měsíc dorazí uvedená částka na účet sbírky.

Sbírka se letos uskuteční v Liberci, Jablonci n. N., České Lípě, Novém Boru, Tanvaldu, Frýdlantě, Turnově, Semilech, Hrádku n. N., Varnsdorfu a Rumburku. Kromě letní části bude probíhat také zimní část a po sečtení obou se peníze slavnostně předají na jaře příštího roku v Liberci za účasti představitelů Libereckého kraje.

Veřejná sbírka „Pozvedněte slabé“ byla poprvé zahájena v roce 2003 a od té doby vynesla více než 6,7 milionů korun. Vždy se na ulicích měst Libereckého kraje a Šluknovského výběžku vybíralo na předem určené projekty konkrétních neziskových organizací. Co se v konkrétním městě vybralo, to tam také bylo poté rozděleno. Lidé v podstatě vybírali na své neziskovky, které působí v jejich regionu.