Chcete si užít krásy Hradiště? Nyní už se ve městě neztratíte!

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Slovácká metropole nabízí pro návštěvníky nespočet atraktivních míst. Ať už chcete navštívit historické památky, Slovácké divadlo, hledáte směr k rochuskému skanzenu či Mařatickým vinohradům nebo prostě netušíte, kde se právě nacházíte, přímo z centra vás navedou nové informační tabule, které ve městě začaly vyrůstat od konce minulého roku. Jejich zavedení je prvním krokem k obnově informačního a navigačního systému města.

Nové prvky mají být přehlednější a modernější než staré, nevzhledné, různorodé a hlavně neaktuální tabulky a směrovky. „Prvky informačního a navigačního systému jsou jednou z prvních věcí, kterých si návštěvníci města všimnou,“ sdělil místostarosta města Stanislav Blaha. „My, domácí, většinou tyto věci tolik nevnímáme, protože kolem nich chodíme denně.  Ale turista je vidí hned. Proto musí splňovat svůj účel na jedničku. Jednoznačně také přispívají k celkovému obrazu města.“

Právě estetická stránka hrála při vzniku aktuálního systému důležitou roli. Design studio, které bylo vybráno pro ztvárnění podoby jednotlivých prvků, muselo udržet jednotný a moderní vizuální styl, který se stává poznávacím znakem města. Navigační panely tak i přispívají k celkovému estetickému vjemu z veřejných prostranství.

Kompletní realizace informačního systému se uskuteční ve třech fázích. Nyní je prováděna první, na kterou Uherské Hradiště získalo dotaci z Ministerstva pro místní rozvoj, v rámci níž může pořídit všechny elementární prvky, tedy rozcestníky, výlepové sloupy, tabulky označující kulturní památky, uvítací tabule a informační tabule s mapou města. Postupně budou instalovány výlepové plochy určené k propagaci aktivit příspěvkových organizací města.