Taková nezodpovědnost! Někdo nechal svého psa pokousat jiného psa a ženu a teď se k němu nehlásí

HODONÍN –  Policisté v Hodoníně pátrají po nezodpovědném majiteli psa, který ve čtvrtek 13. června v Brandlově ulici pokousal kokršpaněla a jeho majitelku. Od té doby, co útočícího psa strážníci zajistili, se k němu nikdo nehlásí.

Majitelka kokršpaněla venčila v podvečer svého psa v ulici Brandlova. Svého psa měla řádně upevněného na vodítku. Během venčení k nim přiběhl cizí pes, který napadl a pokousal kokršpaněla. Jeho majitelku, která se pokoušela chránit svého psa, rovněž cizí pes kousnul do nohy.  Žena musela být ošetřena v nemocnici. Cizího psa zpacifikoval až muž, který šel náhodou kolem.

Strážníci městské policie umístili fenu do psího útulku. Je to pravděpodobně kříženec rasy Stafordšírského bulteriéra.  Zatím se o ni bohužel nikdo nepřihlásil. Policisté se pokoušejí zjistit, kdo je jejím majitelem. „Obracíme se i na veřejnost se žádostí o pomoc při ztotožnění majitele feny světlé pískové barvy s červeným obojkem, která je na fotografii. Pokud máte nějaký poznatek k majiteli, můžete ho sdělit hodonínským policistům na telefon 974 633 470 nebo na linku 158,“ sdělil mluvčí policie Petr Zámečník.