Ženám na rodičovské pomáhá s rozvojem podnikání projekt M.arter nově i v Brně

BRNO – Po Praze mají nově i v Brně ženy na rodičovské dovolené podporu pro svůj osobní a kariérní růst. Díky projektu M.arter se mohou vzájemně setkávat a vzdělávat, a to i za přítomnosti dětí. První takový workshop se uskutečnil v polovině června v dětské kavárně Kraválna na Vinohradech a zaměřil se na tvorbu byznys plánu pro vlastní podnikání. Absolvovalo jej deset budoucích i současných podnikatelek nebo živnostnic. „Paleta oborů a zaměření byla opravdu široká. Soustředily jsme se na to, zda ženy svou službou či produktem řeší relevantní problém zákazníka, kde je jejich přidaná hodnota oproti konkurenci nebo kdo vlastně představuje jejich ideálního zákazníka a jak ho oslovit,“ shrnula lektorka a zakladatelka projektu Andrea Bohačíková.

M.arter se zaměřuje na rozvoj cenného lidského kapitálu, podporu sebedůvěry a motivace vrátit se zpět do pracovního procesu nebo začít podnikat. Workshopy pro ženy na rodičovské dovolené jsou určeny pro všechny, které berou toto období jako příležitost a mají chuť učit se novým věcem. „Jsem ráda, že jsem se setkala s podobně smýšlejícími ženami, které na sobě chtějí pracovat a zároveň při tom nemůžou nebo nechtějí odkládat své děti,“ hodnotila první brněnský workshop jedna z jeho účastnic. 

„Opakovaně jsme se setkávaly s žádostmi o uspořádání kurzů v Brně, proto jsme rády, že se rozšíření projektu uskutečnilo,“ uvedla community manažerka M.arter Barbora Hošková a dodala: „V září se vrátíme a budeme pokračovat s pomocí růstu potenciálu žen na rodičovské, jelikož jsme viděly, že i zde je obrovský.“ Mámy se mohou zapojit i jako lektorky a sdílet své profesní know-how s ostatními výměnou za účast na jiném workshopu zdarma. Tato myšlenka dala název samotnému projektu, kdy M.arter znamená spojení slov matka a barter. Jako lektoři působí ale i profesionálové z různých oborů, kteří poskytují své zkušenosti a znalosti jako dar nebo investici do rozvoje druhých, tady konkrétně do žen na rodičovské dovolené.

Více informací mohou všichni zájemci najít na www.facebook.com/M.arterplatforma/