Střet osobáku s rychlíkem na Jindřichohradecku má tragické následky

JINDŘICHOHRADECKO – Včera ve večerních hodinách došlo k tragické nehodě na železničním přejezdu na Jindřichohradecku. Srazil se zde osobní vůz s právě projíždějícím rychlíkem. K nehodě vyjížděli všechny složky Integrovaného záchranného systému.

Ke srážce došlo v půl osmé večer 8. července 2019 na železničním přejezdu u obce Bednárec. „Devětačtyřicetiletá řidička vozidla značky Mazda 323 pravděpodobně přehlédla světelné i zvukové signalizační zařízení železničního přejezdu a s vozidlem vjela přímo pod projíždějící rychlík jedoucí z Jindřichova Hradce směrem na Jihlavu,“ popsal policejní mluvčí Jiří Matzner.

Vlak před sebou automobil tlačil přibližně ještě 200 metrů, než úplně zastavil. Ve voze zůstala zaklíněná řidička. „Lékař zdravotnické záchranné služby u ní konstatoval smrt,“ uvedla mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů. Jedná se tak již o dvaačtyřicátou oběť dopravních nehod na jihočeských silnicích od začátku roku.

„Ve vlakové soupravě cestovala dvacítka osob, nikdo nebyl naštěstí zraněn, z vlaku byli cestující evakuováni,“ sdělil policejní mluvčí Matzner.