Chtěl zkusit štěstí v loterii, tak šel ukrást losy

TRUTNOVSKO – Muž chtěl zřejmě za každou cenu vyhrát, proto ukradl prodavačce stírací losy. Jakou svým jednáním způsobil škodu? Policie je pachateli na stopě. Jak vysoký pro něj bude připraven trest?

Neznámý muž si ve Dvoře Králové vyhlédl trafiku, kde měl v úmyslu krást. Nechtěl prodavače obrat o hotovost, zajímaly ho stírací losy. Aby odvedl pozornost, nejprve si zakoupil karton cigaret. Pak obsluhu požádal ještě o další zboží. Chtěl využít chvilky nepozornosti, aby si mohl vzít losy, které byly vystaveny na pultě. Prodavač si ho však všiml a napomenul ho. To už si ale zloděj přivlastnil výherní losy v celkové hodnotě 9 tisíc korun a utíkal s nimi pryč. „Policie nyní provádí důkladné šetření celého případu a vyhodnocuje veškeré poznatky. Provinilci pak v případě dopadení a odsouzení hrozí za spáchání přečinu krádeže až dvouletý pobyt ve vězení,“ uvádí tiskový mluvčí Lukáš Vincenc.

Stálo to muži vůbec za to? Šlo o snad o člověka závislého na hazardu? Trafika bývá většinou terčem pro ty zloděje, kteří si chtějí odnést peníze, cigarety nebo alkohol. Lidé považují situaci za kuriózní. „Nejvtipnější by na celé situaci bylo to, kdyby na některý z ukradených losů opravdu vyhrál velké peníze,“ komentuje situaci prodavač z jiné trafiky Martin N.