Zátah na přetížená vozidla. Rekordmanem byla dodávka s dvojnásobně těžším nákladem

PARDUBICKÝ KRAJ – Na českých silnicích jezdí čím dál víc přetížených dodávek. Pokuty můžou být od začátku loňského října uloženy nejen řidičům přetížených dodávek, ale také dopravcům.

Pardubičtí celníci realizovali třídenní akci na vážení vozidel, zaměřili se na automobily o celkové hmotnosti do 3,5 tuny. Jako místo kontrol zvolili certifikované stanoviště na Svitavsku.

K prověření vytipovali celkem 12 vozidel, přičemž u deseti z nich odhalili porušení předpisů. Rekordní přetížení zjistili u dodávky napěchované drogistickým zbožím. Celková hmotnost vozidla a nákladu vyšla po odečtení tříprocentní tolerance na 6 800 kg, přičemž technický průkaz umožňoval maximálně 3 500 kg. Váhový limit byl tedy překročen o 94 %. Za přestupek proti předpisům celníci uložili pokutu ve výši 15 000 Kč, kterou řidič na místě uhradil.

Příslušníci celní správy v rámci akce uložili dalších sedm pokut v celkové výši 71 000 Kč. Jeden prohřešek řešili kaucí, neboť řidič pocházel z cizího státu. Firmu zbývajícího provinilce čeká správní řízení u místně příslušného odboru dopravy.

Celní orgány Pardubického kraje budou ve vážení pokračovat, neboť přetížení prověřovaných vozidel čítalo v průměru 38 %.

Ilustrační foto – kuriozity ze světa: