Takový hazard s lidskými životy! Plný rychlík cestujících ohrozil svojí klukovinou

HODONÍN – Kdyby se jednalo o malý kámen, mohla by to být klukovina. Kriminalisté ale šetří v Moravském Písku případ, kde se už jednalo o velký hazard s životy cestujících v rychlíku.

zdroj: Policie ČR

Koncem měsíce července neznámý pachatel položil ve večerních hodinách na kolejnici železniční trati ve směru Břeclav – Přerov betonový panel o rozměrech 80 cm x 50 cm x 7 cm. Ten byl předtím betonovým krytem odtokového kanálu nedaleko železniční trati. Do této betonové překážky v nočních hodinách narazil projíždějící rychlíkový vlak jedoucí z Vídně do Ostravy. Náraz naštěstí rozdrtil betonový panel na několik různě velkých kusů a proto nezpůsobil vykolejení vlaku ani žádnou újmu na zdraví cestujících. Jen těžko domýšlet, jaké následky mohly vzniknout, kdyby k vykolejení vlaku ve velké rychlosti došlo.

Přibližně po dvou týdnech se kriminalistům podařilo zjistit pachatele tohoto nerozvážného skutku. „Jedná se o mladého muže, proti kterému je v současné době vedeno trestní řízení. Dle jeho výpovědi šlo o impulsivní nápad při večerní procházce. Policisté nyní došetřují další okolnosti, které poté povedou ke stanovení konečné právní kvalifikace a možnému obvinění,“ sdělil mluvčí policistů Petr Zámečník.

zdroj: Policie ČR