Bouřka řádila po půlnoci. Vzala i celou střechu

OLOMOUCKÝ KRAJ – Rychlé přibližování hromů, silný vítr a následně prudký liják předcházely noční bouři, která zasáhla krátce po půlnoci část Olomouckého kraje. Hasiči vyjížděli k téměř třem desítkám zásahů.

Řádění živlu nejvíce zasáhlo oblast Loštic, Moravičan a Uničova. „Jednalo se hlavně o popadané stromy na komunikace a vozidla a utržené střechy na rodinných domech. Zásahy ztěžoval hasičům vydatný déšť,“ uvedla mluvčí hasičů Olomouckého kraje Lucie Balážová.

Nejnáročnější práci měly jednotky v okrajové části Uničova v ulici Pod Šibeníkem, kde ulétla padesát metrů celá střecha z jednopatrového domu. „Na žádost řídicího důstojníka byla na místo povolána také speciální technika s výdřevou z Olomouce a hasiči-lezci. Ti ve spolupráci s ostatními hasiči celou střechu zaplachtovali, zajistili latěmi a zabezpečili,“ popsala mluvčí s tím, že z tohoto rodinného domu také spadl komín na garáž sousedů.

V okolí zasahovaly další jednotky sboru dobrovolných hasičů, které řešily především popadané stromy z komunikací a automobilů.