Lákala ho nevinnost školaček, nyní čeká na trest

BEROUNPedagog druhého stupně základní školy v Berouně se doznal k nepatřičné konverzaci s dívkami na sociálních sítích, posílání erotických fotek a videí, pohlavní styk s nezletilými, však odmítá přiznat, tvrdí, že mu o věku lhaly.

Ženatý, šestatřicetiletý Miroslav Černý z Kladna, je obviněn, ze zločinu pohlavního zneužití, přečinů navazování nedovolených kontaktů s dítětem, ohrožování výchovy dítěte a zneužití dítěte k výrobě pornografie. Za to samé byl již odsouzen jednou v roce 2012, bohužel se dočkal amnestie prezidenta Klause, takže se mu dostalo prominutí trestu a současně zahlazení odsouzení pro trestný čin.

Nyní se zodpovídá jihlavskému okresnímu soudu. Dívky ve věku kolem třinácti let si vybíral na školách v Praze, Jihlavě či Berouně. Komunikoval s dalšími prostřednictvím  sociálních sítí a to z Přerova, Plzně nebo Sušice. Výpovědi dívek před soudcem jsou šokující.

Ve vazbě je už od února a nyní bylo soudní jednání odročeno na listopad. Jihlavský okresní soud muži prodloužil vazbu. „Riziko, že by mohl opakovat trestnou činnosti je velmi vysoké,“ zdůvodnil usnesení soudce Pavel Horna. Trest, který mu hrozí je od 2 do 8 let.