Patnáctiletá dívka se opila s neznámými mladíky. Ti jí zavolali záchranku

PRAHA –  Mladá dívka popíjela s téměř neznámými mladíky alkohol. Množství alkoholu jí nesedlo, v opilosti zvracela. Mladíci raději zavolali záchranku, případ řešila i policie.

Dnes ve dvě ráno vyjeli strážníci na žádost záchranky z Prahy 9 k opilé patnáctileté dívce. Záchranáře zavolali dva mladíci poté, když začala zvracet. V tomto stavu si ji přebírala i policejní hlídka. „Během komunikace buď usínala, nebo zvracela. Svoje osobní údaje, stejně jako kontakt na zákonného zástupce, ale nakonec strážníkům zvládla nadiktovat,“ sdělila mluvčí strážníků Irena Seifertová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Dechová zkouška u dívky ukázala 1,36 promile. Záchranáři tak rozhodli, že převoz do nemocnici není nutný. Strážníci tedy vyrozuměli dívčinu matku. „Mladíci ve věku 20 a 23 let pak hlídce sdělili, že slečnu moc neznají, potkali se prý potřetí, ale že koupili alkohol a ona si ho s nimi dala. Když se jí udělalo špatně, raději zavolali záchranku,“ dodala Seifertová.

„Protiprávní jednání obou mladíků bude řešit správní orgán a chováním dívky se bude zabývat odbor sociálně právní ochrany dětí,“ uzavřela mluvčí.