V Terezíně na Hodonínsku výbuch poškodil dům, jeden muž skončil v péči záchranářů

HODONÍN – V Terezíně na Hodonínsku došlo ve středu před pátou hodinou ráno k výbuchu ve starším rodinném domě bez následného požáru. Jeden muž skončil v péči záchranářů. Poškozena je i střecha sousedního domu.

Čtyři hasičské jednotky ve středu ráno vyjely k nahlášenému výbuchu uvnitř rodinného domu v Terezíně. Při příjezdu bylo zřejmé, že po výbuchu nedošlo k následnému požáru. V péči záchranářů skončil jeden muž. Velitel zásahu si na místo povolal statika k posouzení stavu objektu, a také energetiky, aby odpojili dům ze sítě. Na doporučení statika hasiči dům částečně stabilizovali. Poškozenou střechu sousedního domu zaplachtovali. „Zásah jsme na místě ukončili krátce po 11. hodině. Náš vyšetřovatel v tuto chvíli pracuje s verzí, že za výbuchem mohl stát únik plynu z propan-butanové lahve. Škoda bude zřejmě ve statisících a nepřesáhne milion korun,“ informoval mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.