Prohlídky Olomouce zcela zdarma. Staňte se turistou ve vlastním městě


Warning: Attempt to read property "post_excerpt" on null in /data/web/virtuals/3737/virtual/www/wp-content/themes/mh-magazine/includes/mh-custom-functions.php on line 392

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data/web/virtuals/3737/virtual/www/wp-content/themes/mh-magazine/includes/mh-custom-functions.php on line 394

Warning: Attempt to read property "post_title" on null in /data/web/virtuals/3737/virtual/www/wp-content/themes/mh-magazine/includes/mh-custom-functions.php on line 394

OLOMOUC – Na sobotu 26. března připravila Olomouc malou ochutnávku nadcházející turistické sezóny. Zcela zdarma se můžete vypravit na tematické prohlídky, zajímavý bude také program na Horním náměstí.

Jak asi vidí Olomouc turisté? V sobotu 26. března pro vás město připravilo malou ochutnávku nadcházející turistické sezóny. Už od rána jsou připraveny prohlídky města se zajímavými tématy, které můžete po rezervaci absolvovat zcela zdarma. „Malá ochutnávka turistických specialit zahrnuje výstup na věž radnice a prohlídku nové expozice, prohlídku slavnostního sálu v Komeniu nebo komentovanou procházku Za branami města. To vše doplní vystoupení Hanáckého folklorního souboru a Ološlap,“ zve na sobotní program náměstkyně olomouckého primátora Markéta Záleská.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Připravena je také speciální prohlídku města pro fotografy s ukázkou míst pro nejlepší snímky. Můžete se ale zdarma vydat i do Sbírkových skleníků, Pevnosti poznání nebo vily Primavesi. Zajímavý bude jistě i program na Horním náměstí. Tam si od 13:15 do 14:15 hodin nenechte ujít příjezd kočáru, který přiveze nejen ukázky historie, ale i dárky pro malé návštěvníky. „V programu spatříte postavy dávné historie, cechmistra, mistra kočího, lokaje a podkoní, muzikanta, kardinála a jízdní hlídku několika mužů prvního Hulánského regimentu pro ochranu všech cestujících. Kočár přiveze i drobné dárky pro děti,“ vyjmenoval Václav Obr z Muzea kočárů.

Pro bližší informace o prohlídkách kontaktujte Informační centrum Olomouc na telefonních číslech 585 513 385 a 585 513 392 nebo na e-mailu infocentrum@olomouc.eu. Na některé prohlídky je nutná rezervace.