Policisté zastavili auto plné teenagerů. Jeden z nich řídil

PÍSEK – Policisté se na začátku tohoto nestačili divit, kdo řídil osobní automobil ulicemi v Písku. Při běžné obhlídce kvůli bezpečnosti provozu v ulicích si všimli neosvětleného automobilu. Když jej zastavili, postupně z něj vystoupilo pět teenagerů a hoch, který vozidlo řídil, vysedl přes sedadlo spolujezdce. Všem bylo mezi čtrnácti a patnácti lety. 

Jak uvedla policejní mluvčí Kamila Čuřínová Ingrišová, hlídka píseckých policistů dohlížela v pondělí 11. července nad bezpečností provozu v ulicích města. „Pár minut před půlnocí si policisté všimli osobního automobilu značky Ford, které přijíždělo z ulice Dvořákova a nesvítilo. Policisté se samozřejmě rozhodli vozidlo a řidiče zkontrolovat, řidič však zrychlil a odbočil do sídliště. Hlídka se za podezřelým vydala a za použití světelného signálu s nápisem Stop POLICIE automobil v ulici Vinařického zastavila,“ popsala mluvčí policie.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Poté přišlo velké překvapení. „Z automobilu postupně vystoupilo pět teenagerů a hoch, který vozidlo řídil, vysedl přes sedadlo spolujezdce. Policisté si dobře všimli, kdo řídil, a vyzvali mladíka k předložení řidičského průkazu. Ten řekl, že mu ještě nebylo ani patnáct let a žádný řidičský průkaz nemá,“ sdělila Čuřínová Ingrišová.

Policisté zjistili totožnost všech v automobilu. Šlo o tři chlapce a dvě dívky z Písku, kterým bylo všem čtrnáct a patnáct let. Při prošetřování, jak se k automobilu mladiství dostali, vyšlo najevo, že jedna z dívek vzala klíče doma a půjčila je kamarádovi.

Během jejich jízdy městem naštěstí nedošlo k dopravní nehodě, policisté případ zadokumentovali a dále zpracovávají. „Kontaktovali jsme rodiče, kteří si vůz převzali. Informaci k případu předáme také Orgánu sociálně-právní ochrany dětí,“ dodala policejní mluvčí.