Opilý řidič sjel v Ivančicích do kolejiště. Nadýchal přes tři promile alkoholu

BRNO-VENKOV – V sobotu odpoledne sjel do vlakového kolejiště v ulici Rybářská v Ivančicích jedenašedesátiletý opilý řidič osobního auta značky Toyota. Policii kontaktoval strojvedoucí vlaku, který projížděl Ivančicemi.

V sobotu odpoledne přivolal policisty strojvedoucí projíždějící Ivančicemi ke skupince asi sedmi opilých bezdomovců. Pořvávali na sebe a zdálo se, že se i fyzicky napadali. Když vlak zastavil v zastávce, tak se prý o vlakovou soupravu opírali. V okamžiku, kdy na místo dorazila hlídka, bezdomovci se tam již nenacházeli. Přímo v kolejišti ovšem  stálo osobní auto značky Toyota. „Policisté na místě dohledali i jednašedesátiletého řidiče a hned na první pohled bylo zřejmé, že pán musel mít s řízením docela potíže. Vzápětí to potvrdila i dechová zkouška, při které přístroj ukázal hodnotu 3,11 promile alkoholu. Výtečník se přiznal, že požil před jízdou asi dva litry piva. K incidentu uvedl, že chtěl vozidlo pouze přeparkovat,“ vysvětlila policejní mluvčí Andrea Cejnková. Auto nacouvalo z ulice Rybářské na železniční přejezd, a pak sjelo rovnou do kolejiště, odkud ho museli odstranit až hasiči. „Muž nevlastní řidičský průkaz a u sebe neměl ani doklady od vozidla. Za ohrožení pod vlivem návykové látky mu nyní může hrozit až jednoletý pobyt za mřížemi,“ dodala Cejnková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.