Trojice měla zálusk na katalyzátory, skončilo to honičkou se strážníky

Foto: město Kroměříž

KROMĚŘÍŽ – Pro trojici cizinců skončil pokus o krádež katalyzátorů ze zaparkovaných aut před Knihovnou Kroměřížska velmi neslavně. Krádež jim překazil kamerový systém městské policie.

Operátorka kamerového systému uviděla na Slovanském náměstí dva muže, kteří mobilem prosvěcovali spodní části aut. „Jelikož vzniklo důvodné podezření, že se tyto osoby snaží tipovat auta, ze kterých budou chtít odcizit katalyzátor, byla na místo vyslána hlídka,“ sdělil ředitel městské policie Libor Kubiš.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Po příjezdu hlídky začali oba muži utíkat. „Strážníci se za dvojící vydali. Jeden z mužů rychle skočil do vozidla a vydal se vysokou rychlostí směrem do ulice Kotojedská. Hlídka vozidlo pronásledovala, a nakonec se jí povedlo ho předjet a zablokovat. Strážníci poté zadrželi tři muže ve věku 24, 37 a 40 let, které následně předali k dalšímu šetření Policii ČR,“ uvedl Kubiš.

Při jízdě někdo z mužů vyhodil z auta batoh. „V něm pak strážníci nalezli nářadí, takže odhad operátorky byl zřejmě správný. Díky její všímavosti a včasnému zásahu městských policistů nebylo žádné vozidlo poškozeno,“ uzavřel Kubiš.