Výstavba polyfunkčních domů Nová tržnice ve Veselí nad Moravou pokračuje podle plánu

foto: Město Veselí nad Moravou

HODONÍN – Ve Veselí nad Moravou pokračuje na pozemku bývalé tržnice výstavba dvou polyfunkčních domů s označením „A“ a „B“ Rezidence Nová tržnice.

Rezidence Nová tržnice  má do města nalákat nejen mladé rodiny, ale také podnikatele či lékaře. Již v červnu tohoto roku došlo k dokončení stavebních prací na prvním polyfunkčním domu „C“. „Budova „C“ zahrnuje celkem 18 bytových jednotek a 5 provozoven. Již během srpna a září se do těchto prostor stěhovali noví majitelé,“ uvádí veselský starosta Petr Kolář. Nyní se staví zbylé dva objekty. „Vznikne zde dalších 24 bytů a 9 nebytových prostor, mezi nimi i 6 nových zubních ordinací. I v tom vidím přidanou hodnotu celého projektu,“ dodává starosta. Budoucí majitelé i návštěvníci provozoven se mohou těšit také na nové veřejné parkoviště s kapacitou 55 parkovacích míst pro osobní automobily. Poprvé ve Veselí nad Moravou se zde objeví dobíjecí stanice pro elektromobily.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

U objektu „A“ nyní pokládají základovou desku. U stavby „B“ se již pracuje na prvním podlaží. Předpokládané dokončení výstavby bytového domu „B“ je v prosinci roku 2023. Polyfunkční dům „A“ by měl být přístupný v první polovině roku 2024.