Nezmeškejte svůj spoj. Od neděle se mění jízdní řády autobusů MHD v Olomouci

Foto DPMO

OLOMOUC – Od neděle 11. prosince začínají v Olomouci platit nové jízdní řády autobusových linek MHD. Jednak zde přibyly nové tramvajové linky a jednak Dopravní podnik města Olomouce (DPMO) reaguje na podněty od cestujících, komisí městských částí, firem, škol na území města a obcí zapojených do Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje (IDSOK).

Tramvaje budou nadále jezdit podle jízdního řádu, který začal platit nedávno, a to 17. listopadu. Mění se však jízdní řády většiny autobusových linek. Nejčastěji se úpravy týkají spojů v ranních a večerních hodinách, kde dochází k posunům časů odjezdů tak, aby spoje navazovaly na další linky.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Například u linky číslo 11 jsou z důvodu zlepšení návaznosti přestupu na tramvajovou dopravu denně uspíšeny první spoje. Spoj ze zastávky Na Pile směr Lošov pojede už v 4.28 hodin a spoj ze zastávky Lošov pojede v 4.52 hodin s příjezdem na Hlavní nádraží v 5.13 hodin.

Nebo linka číslo 27, kde budou z důvodu lepší návaznosti na přestup na tramvajové linky denně uspíšeny spoje ze zastávky Tržnice v 21.01 hodin na odjezd v 20.59 hodin a ze zastávky Globus v 21.15 hodin na odjezd v 21.13 hodin.

Veškeré změny najdete ZDE.