Štědří dárci zakoupili pro rožnovské seniory vánoční večeře

Foto: Rožnov pod Radhoštěm

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – Město spolu s kuchařem Martinem Slovákem letos již potřetí zorganizovalo štědrovečerní večeře pro místní dříve narozené. Ty byly zpoplatněné částkou 75 korun s tím, že na ně mohli přispět dárci. Jejich zájem byl enormní, proto 237 seniorů získalo tradiční večeři zdarma.

„Máme za sebou třetí ročník štědrovečerních večeří a opakovaně se ukazuje, že je to projekt, který má smysl. Tento rok byly večeře pro seniory zpoplatněny, ve výši 75 Kč, ale přestože se potýkáme s dobou, která není pro nikoho z nás jednoduchá, opět se projevila solidarita lidí a chtíč podat pomocnou ruku, pokud je to možné,“ řekl starosta Jan KučeraDárci tak pokryli náklady na všechny večeře a senioři je dostali zdarma. Přidaly se také děti z Apoštolské církve, které samy zakoupily padesát večeří.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Senioři si mohli vybrat mezi rybí a čočkovou polévkou a kuřecím řízkem nebo kaprem, přílohou byl tradiční bramborový salát. Každý senior k večeři obdržel také vánoční přání, které si pro ně připravily děti z mateřských škol v Rožnově pod Radhoštěm. Rozvoz večeří proběhl 23. prosince.