Ve Veselí vzniká Dům přírody Bílých Karpat

foto: Město Veselí nad Moravou

HODONÍN – V rámci každé chráněné krajinné oblasti se v České republice postupně staví Domy přírody, kde mohou návštěvníci pomocí výstav a odborného výkladu získat informace o dané oblasti.

Dům přírody se v současné době staví také v rámci Chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty a přilehlého Pomoraví na Bartolomějském náměstí ve Veselí nad Moravou. Vznikne zde nové moderní návštěvnické středisko, kde bude široká veřejnost atraktivní formou seznámena s přírodními zajímavostmi tohoto území. Nosným prvkem se stane interaktivní expozice v interiéru a exteriéru v hodnotě 15 milionů Kč. Návštěvníci budou seznámeni s celosvětově proslulými lukami a pestrou škálou orchidejí a motýlů, kteří se zde vyskytují. Příchozím bude představena také příroda zdejších lesů a podzemí. Lidé se mohou těšit na prohlídku expozice s možností odborného výkladu nejen v Domu přírody, ale i přímo v terénu, filmové projekce zaměřující se na přírodu tohoto regionu, výukové programy pro školy a veřejnost, přednášky, teambuildingové akce v přírodě a samozřejmě obchůdek se suvenýry a ostatními materiály.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Stavba za necelých 100 milionů Kč začala v září roku 2021. Plánované dokončení je do konce roku 2023. „Na svůj projekt získal investor a provozovatel ZO ČSOP Bílé Karpaty dotaci z Operačního programu životního prostředí v hodnotě 85 milionů Kč. Jde o dotační program financovaný z fondů Evropské unie na ochranu a zlepšování životního prostředí. Další desetimilionová podpora putuje také z Jihomoravského kraje a 3 miliony Kč poskytne město Veselí nad Moravou,“ uvedla tisková mluvčí města Simona Dufková.