Lešetínský fašank láká na dobrou zábavu i tradiční východomoravské dobroty

Foto: CCRVM

ZLÍN – Zlínský Lešetínský fašank se nezadržitelně blíží! Tisíce návštěvníků opět zamíří do krajského města za masopustní zábavou, hudbou či dobrotami.

Pořadatelé se letošní 23. ročník rozhodli uspořádat neobvykle brzy, a to v sobotu 28. ledna. „Důvod uspíšení letošního Lešetínského fašanku je prostý. Chtěli jsme se zcela vyhnout jarním prázdninám, které jsou letos pro okres Zlín stanoveny na 13. – 19. února, jakož i víkendům, které je rámují. Tématem letošního ročníku je Lešetínská zimní olympiáda,“ říká za organizátory Zuzana Baťová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Lešetínský fašank se za 23 let existence rozrostl do obří akce ve třech ulicích nedaleko centra Zlína. V současné době se kulturní program odehrává na dvou pódiích. Na hlavním v ulici Lešetín I letos vystoupí folklorní soubory Vonička a Paléska a dále známé zlínské kapely Podjezd, Blues Station a Franc Alpa. Na vedlejším podiu na ulici Lešetín II i letos proběhne soutěž kapel. Návštěvníci se mohou těšit na více než stovku stánků s občerstvením, cukrovinkami a řemeslnými výrobky. Nabídce budou vévodit zabijačkové speciality, maso z kotla a polévka prdelačka. Lešetínský fašank je rovněž proslulým dvěma speciálně vymyšlenými a zde zhusta aplikovanými nápoji: jsou jimi Horká Kovadlina a Lešetínský Ozembuch.

Popeleční středa, do níž musí podle tradice a církevní praxe skončit veškeré masopustní veselí, letos připadá na 22. února. Hlavní masopustní oslavy se proto očekávají zejména o druhém či třetím únorovém víkendu. Popeleční středou začíná předvelikonoční čtyřicetidenní půst, doba pokání a sebezpytování.

Foto: CCRVM
Foto: CCRVM