Dvojice zlodějů ukradla z bytu šperky za několik milionů. Prozradil ji kelímek!

Zdroj: Policie ČR

PRAHA – Policie dopadla dva podezřelé, jenž si přivlastnili šperky v hodnotě několika milionů korun, které objevily při vykrádání bytu. K dopadení pomohl kelímek, který držel jeden z pachatelů v ruce pro uhašení žízně. O události informoval mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Krádež se stala loni 18. října v bytě v Italské ulici, kam se v odpoledních hodinách bez problémů dostali dva muži a celý byt prohledali. Posbírali různé drobné cennosti, tisíc euro, ale především je zaujal trezor, kde měli majitelé šperky za několik milionů korun. „Muži pak všechny věci včetně menšího trezoru naskládali do tašek a byt společně opustili. Na smluveném místě si pak kořist rozdělili,“ řekl Rybanský. 

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Kriminalisté na místě činu zajistili stopy, a také kamerové záznamy, kde byly podezřelí vidět. Bohužel pro jejich nízkou kvalitu nebylo možné osoby identifikovat.

Co však policistům neuniklo – jeden z podezřelých držel v ruce kelímek. Dovtípili se, že ho možná koupil někde v okolí místa činu. „To se prověřením skutečně potvrdilo a kriminalisté tím získali videozáznamy z provozovny, kde se muži před činem občerstvili,“ upřesnil mluvčí.

Díky nim identifikovali 24. října, tedy šest dní po činu „starého známého“, který za obdobnou trestnou činnost byl již v minulosti souzen. Shodou okolností v ten samý den měl stání u soudu, a tak si tam na něj počkali. V průběhu výslechu se k činu přiznal a následně vydal i šperky, které měl schované u přítelkyně.

Druhého podezřelého policie našla téhož dne ve večerních hodinách na Václavském náměstí i s částí odcizených šperků. Navíc se ukázalo, že byl v celostátním pátrání. Na policejní služebně se ke krádeži doznal, a poté předal policistům i zbytek odcizeného lupu, který měl doma.

Kriminalisté zajistili u podezřelých šperky v celkové hodnotě přes dva miliony tři sta tisíc korun a po dalších stále pátrají. „Případ je nadále prověřován pro trestné činy krádež a porušování domovní svobody, z kterých byli oba muži již obviněni. Vzhledem k výši spáchané škody jim hrozí až osmiletý trest odnětí svobody,“ dodal Rybanský.