Maminky si v novoměstské nemocnici mohou samy sestavit jídelníček

Foto: Nemocnice Nové Město na Moravě

NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ – Na porodním oddělení novoměstské nemocnice funguje nový „bufet“. Maminky si zde mohou zdarma vybrat jídla, na která jsou zvyklé z domova. Společné mají pouze obědy a večeře.

Jogurty, tvarohové dezerty, šunka, sýr, ovesné vločky, mléčné nápoje, marmeláda, ovocné přesnídávky a další potraviny jsou maminkám volně k dispozici. „Nahradili jsme tak výdej snídaní, ale místnost je maminkám přístupná po celý den. Je to bezplatné, maminky si kdykoliv mohou dát, na co mají chuť. Když mají hlad, mohou si třeba dát druhou večeři,“ říká vedoucí stravovacího provozu novoměstské nemocnice Jan Hutař.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Pouze pacientky, které mají nějaké dietní omezení, dostávají stravu individuálně na základě indikované diety nebo jim s výběrem pomůže nutriční terapeutka. „Ze stravovacího provozu denně chodí pouze pečivo, obědy a večeře. S večeří posíláme maminkám i čerstvé ovoce,“ dodává Jan Hutař s tím, že nabízený sortiment bude nemocnice průběžně doplňovat a upravovat.

Foto: Nemocnice Nové Město na Moravě