Střet Peugeotu a čtyřkolky na Havlíčkobrodsku. Její řidič neměl papíry, vozidlo pojištění ani značku

Ilustrační foto: archiv PČR

HAVLÍČKŮV BROD – Ke srážce čtyřkolky s osobním autem došlo v úterý dopoledne v Lipnici na Havlíčkobrodsku. Devětadvacetiletý řidič čtyřkolky, který neměl řidičák ani v pořádku vozidlo, nedal autu na hlavní silnici přednost.

Nehoda se stala v úterý 28. února před jedenáctou hodinou dopoledne v obci Lipnice nad Sázavou. „Řidič čtyřkolky jel směrem ke křižovatce, chtěl odbočit v době, kdy jelo po hlavní silnici vozidlo Peugeot, a došlo ke střetu,“ informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Řidič čtyřkolky se při nehodě zranil.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Ani jeden z šoférů nepožil před jízdou alkohol. Zatímco řidič osobního auta policistům pouze nepředložil řidičský průkaz, druhý muž měl prohřešků víc. „Policisté zjistili, že čtyřkolka nemá přidělenou registrační značku. Její řidič nepředložil doklad o pojištění vozidla a není držitelem oprávnění pro příslušnou skupinu vozidel,“ dodala mluvčí.

Škoda byla předběžně vyčíslena na 25 tisíc korun. Veškeré souvislosti dopravní nehody policie dále šetří.