Na Chrudimsku sjelo auto do rybníka. Vytáhnout ho přijeli hasiči z Olomouckého kraje

Auto sjelo do rybníka
Fotky HZS Olomouckého kraje

PARDUBICKÝ KRAJ – Potápěči Hasičského záchranného sboru (HZS) Olomouckého kraje dnes brzy ráno zasahovali u záchranné operace v Pardubickém kraji, kde sjel řidič Fabie do rybníka a začal se s ním potápět. Duchapřítomně si ovšem stihnul zavolat pomoc a na tísňové lince oznámil, že se potápí a neumí plavat. Řidiče z potápějícího se auta zachránil náhodný svědek, potopené auto vytáhli právě zmínění potápěči.

Nehoda se stala dnes brzy ráno v Miřeticích v Pardubickém kraji. Řidič Fabie měl obrovské štěstí, protože mu ještě před příjezdem hasičů pomohl šofér sypače, který projížděl okolo, bez váhání skočil do ledové vody a muže z ní vytáhnul. Tonoucího muže si převzala zdravotnická služba, pardubičtí hasiči poskytli náhradní oblečení jeho zachránci. Hasiči – potápěči z Olomouckého kraje museli rychle vytáhnout potopené auto, které se nacházelo v hloubce necelých dvou metrů, aby nedošlo k úniku provozních kapalin a ohrožení životního prostředí. To kontrolovali z člunu jejich pardubičtí kolegové. “Automobil zajistil ve vodě i navzdory špatné viditelnosti a kalné vodě jeden z potápěčů za tažné zařízení lanovými úvazky a s využitím automobilového jeřábu jej pomocí navijáku vyprostili ze dna rybníka ven,” popsala akci krajská mluvčí hasičů Lucie Balážová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Potápěči z Olomouckého kraje zrovna drželi službu i pro sousední kraj, u hasičů totiž slouží nepřetržitě a střídají se po dni se svými kolegy z Pardubického a Královéhradeckého kraje. Zasahují zejména v případech záchrany života. Jde například o osoby tonoucí nebo probořené do ledu, různé pády do vodních toků, záchranu potápěčů, vyhledávání utonulých a pohřešovaných osob v součinnosti s policií, vyhledávaní a vyzvedávání předmětů a vozidel za pomoci zdvihacích vaků a jeřábů nebo zajištění lezecké skupiny při práci nad vodní hladinou (například asistence motorovými čluny s posádkou). Podobná nehoda se stala nedávno na Mohelnicku, informovali jsme vás o ní v tomto článku.

Auto vytažené z rybníka