Opilý řidič se řítil po parkovišti a srazil dvě auta. Nadýchal 2,5 promile

Foto: Policie ČR

STARÉ MĚSTO – Opilý a bez řidičáku. V takovém stavu byl čtyřiadvacetiletý řidič, který se v sobotu po poledni vydal ve voze Audi po Starém Městě. Jízdu ukončil nárazem do zaparkovaných aut.

Mladý muž odbočil vpravo na ulici Východní na křižovatku účelové komunikace přilehlého parkoviště. „Nepřizpůsobil rychlost jízdy, čímž uvedl vozidlo do smyku a vyjel vpravo mimo komunikaci na vyvýšený obrubník. Po jeho překonání vjel mimo komunikaci na plochu parkoviště pro kolmé stání. Zde naboural do dvou zaparkovaných vozidel,“ popsal policejní mluvčí Radomír Šiška.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

U viníka navíc policisté naměřili téměř 2,5 promile alkoholu v dechu. „Kontrolou v policejních evidencích dále vyšlo najevo, že není a nikdy nebyl držitelem řidičského oprávnění. Řidiči tak hrozí za trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky až tři léta za mřížemi, peněžitý trest nebo zákaz činnosti,“ dodal Šiška.