Výbuch v kabině kamionu u Rokycan! Řidič si na plynové láhvi vařil vodu

ROKYCANSKO – Doslova šokující situaci zažil dnes před polednem řidič kamionu, který si na parkovišti u čerpací stanice na dálnici D5 u Rokycan chtěl uvařit vodu na propan butanovém vařiči uvnitř kabiny.

Zřejmě vlivem netěsnosti na spojích od tlakové lahve k vařiči však došlo k úniku plynu do kabiny a následnému výbuchu. „Tlaková vlna kabinu doslova nafoukla a zdvihla střechu a vyrazila boční okénka. Zároveň díky tlakové vlně nedošlo k dalšímu hoření a oheň byl v podstatě sfouknut. O tom svědčí i to, že vnitřek kabiny není poškozen působením vysokých teplot. Zraněného řidiče si převzala zdravotní záchranná služba. Hasiči z vozidla vynesli a uzavřeli 2kg propan butanovou lahev,“ sdělil mluvčí hasičů Petr Poncar. „U muže ročník 1973 došlo k zasažení v oblasti hlavy a krku. Jedná se o popálení prvního stupně. Muž byl předán při vědomí letecké záchranné službě k dalšímu transportu na popáleninové centrum Praha Vinohrady,“ doplnila mluvčí záchranky Mária Svobodová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv. Čtěte krimi články pohodlně z jednoho místa na FB skupině Policie v akci – Plzeňský kraj.