Sprejer poničil na Žďársku desítky objektů. Policisté ho dopadli přímo při činu

Ilustrační foto

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – Škodu za bezmála dva a půl milionu korun má na svědomí sedmatřicetiletý muž, který od loňského podzimu posprejoval na Žďársku téměř osm desítek různých objektů. Krátce po jeho posledním řádění jej zadrželi policisté.

Od loňského října docházelo ve Velké Bíteši a Velkém Meziříčí k opakovaným případům sprejerství. „Na různých místech ve městech pachatel ničil různými barevnými nápisy a obrazci co mu pod ruce přišlo, ať to byly fasády domů a objektů, zídky, ploty, betonové podpěrné pilíře, rozvaděče, kontejnery, garáže, protipovodňové zdi a jiné,“ vyjmenovala mluvčí policie Michaela Lébrová. Stopy svého řádění tak vandal zanechal na více než sedmdesáti místech, šlo o nápisy typu SUPER, ORF, 1UP, TOP, BARON, UTA.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Po více než půl roce se policii podařilo sprejera dopadnout. „Policisté muže zadrželi při útěku o uplynulém víkendu na ulici Hornoměstská u řeky Balinky ve Velkém Meziříčí bezprostředně poté, co poškodil další objekty,“ doplnila mluvčí. Podle sdělení policie se jedná o recidivistu, který byl už několikrát soudně trestán, a nyní byl navíc v podmínce.

Sedmatřicetiletého muže z Velké Bíteše policisté obvinili ze spáchání trestného činu poškození cizí věci a po uvalení vazby jej převezli do věznice. „Za trestnou činnost lze uložit trest odnětí svobody až na tři léta,“ uzavřela Michaela Lébrová. Případ kriminalisté dále vyšetřují.