Video: Sedmadvacetiletý muž napadl brutálně svou o deset let starší partnerku

ilustrační foto

JIČÍNSKO – K události došlo toto úterý krátce po 13 hodině odpolední před jedním z jičínských obchodních domů. Muž měl několikrát udeřit ženu pěstí do hlavy, následně ji kopat do horní poloviny těla, udeřit lahví a svůj útok zakončit údery pěstí do obličeje.

Okamžité po této situaci muž bez poskytnutí pomoci a jakéhokoliv zájmu o její zdravotní stav odešel. Žena musela být v bezvědomí převezena do Fakultní nemocnice Hradec Králové.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Policisté na základě zjištěných poznatků a místní znalosti po muži začali ihned pátrat. Krátce po 14. hodině byl zadržen a byla mu přiložena pouta, jelikož kladl pasivní i aktivní odpor hlídka policistů proti muži použila donucovací prostředky hmaty a chvaty a eskortovala ho na obvodní oddělení,“ říká k zadržení pachatele policejní mluvčí Eliška Pospíšilová.

Hříšník podstoupil dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu, která ukázala pozitivní výsledek 2,42 promile, orientační test na drogy byl negativní. Po provedených úkonech byl následně muž umístěn do policejní cely. Jelikož je důvodná obava, že bude obviněný pokračovat v trestné činnosti, podal policejní komisař podnět k návrhu na vzetí obviněného muže do vazby. Soud vazbu akceptoval a obviněný muž je stíhán vazebně.

Muž za své jednání může dostat trest od tří do deseti let za mřížemi. „V současnosti je tento muž jičínskou kriminálkou prověřován také pro přečin nebezpečné vyhrožování a výtržnictví a další přestupková jednání, a proto není vyloučeno, že se trestní stíhání může časem rozšířit,“ dodává policejní mluvčí.