Nová parkovací místa v Ostravě? Kde všude se staví a rekonstruuje

Rekonstrukce parkoviště P + R na Hranečníku. Foto: Lukáš Kaboň

OSTRAVA – Parkování a parkovací místa jsou neutuchajícím tématem diskuzí v Ostravě. V nedávné době vyrostl parkovací dům u ZOO Ostrava se 195 místy. Staví se a rekonstruuje se však i na dalších místech ve městě.

Opravy na ulici  Michálkovická

V místě podél ulice Michálkovická pokračuje úprava chodníku, kterou zajišťuje úřad městského obvodu Slezská Ostrava. Správa silnic Moravskoslezského kraje připravuje úpravu komunikace ulice Michálkovická, kdy v místě parkovacího domu dojde k přesunu přechodu pro chodce a vybudování odbočovacího pruhu na parkoviště P3.

Další parkovací domy se staví

Dobrá zpráva pro další řidiče je, že pokračuje výstavba parkovacího domu u městské nemocnice. V různých fázích přípravy jsou projekty parkovacího domu u krajského úřadu a parkovacího objektu za katedrálou nám. Msgre. Šrámka, a také druhá budova u Domu kultury Poklad. „Téma parkování město rozhodně neopomíjí,“ sdělil Břetislav Riger, náměstek primátora pro investice a dopravu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Řidiči od letošního roku mohou využívat také zmíněný parkovací dům u ZOO Ostrava, nebo parkoviště pod budovou Ostravské univerzity na Černé louce, kde je k dispozici parkoviště s kapacitou 155 míst.  Letos došlo také k rozšíření parkoviště P+R v rámci terminálu Hranečník. Od loňského roku mohou řidiči parkovat také  za křídly Domu kultury Poklad v Ostravě-Porubě.

 

Nové parkoviště pod Ostravskou univerzitou. Foto: Lukáš Kaboň