Ve Valašském Meziříčí vzniknou nová parkovací místa

Foto: město Valašské Meziříčí

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Vedení města se rozhodlo rozšířit parkovací kapacity v širším centru a u vlakového nádraží. Celkem tak vznikne 120 nových parkovacích míst za 800 tisíc korun.

Do poloviny června bude hotové parkoviště v areálu bývalé Křižanovy pily pro 75 vozidel. „Tím dojde k výraznému posílení parkovacích kapacit například pro cestující, kteří zde přesedají na vlak nebo obyvatele přilehlého sídliště. Do budoucna pak na ploše samozřejmě počítáme se vznikem dopravního terminálu, parkovacího domu, nového městského úřadu či bytových domů,“ přiblížil místostarosta Petr Nachtmann.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Město také počítá s rozšířením parkoviště v ulici Železničního vojska mezi hasičskou stanicí a Úřadem práce. Radní reagují na žádost hasičů, kteří mají ztížené výjezdy kvůli odstaveným autům. V blízkosti je také azylový dům a pobočka okresního soudu, nová místa jsou proto nezbytná.