Neuvěřitelné: Cizinec v koupelně charity nadýchal 4,80 promile

Alkohol za volantem
Ilustrační foto Shutterstock

PLZEŇ – V minulém týdnu ve středu odpoledne vyjížděla hlídka strážníků na oznámení do prostor městské charity ve Wenzigově ulici, kde se měl podle koordinátorky projektu Street Medicine nacházet klient, který s nimi nechce spolupracovat.

V prostoru koupelny se vznášel alkoholový odér a strážníci ve sprchovém koutě našli pětačtyřicetiletého cizince, který napůl svlečený a se sádrou na ruce spokojeně pospával a odmítal se s kýmkoli bavit. Hlídce se povedlo přimět muže ke komunikaci a s jejich pomocí i k opuštění svého nocležiště.

Muž byl následně podroben dechové zkoušce, která ukázala neuvěřitelných 4,80 promile a jelikož nebyl téměř schopen bez pomoci ani stát, bylo na místě rozhodnuto, že svůj spánek dokončí na protialkoholní záchytné stanici, kam by následně za asistence hlídky převezen.