Jízdenkové automaty se proměňují v díla Brňanů

Foto: DPMB

BRNO – Letos na jaře Dopravní podnik města Brna vyhlásil výzvu, ve které apeloval na kreativní obyvatele. Ti měli navrhnout polep jízdenkových automatů. Do výzvy se přihlásilo přes sto lidí a podnik musel navýšit počet polepených přístrojů.

Na typicky žlutých automatech se po celém městě začínají objevovat kresby, básničky, koláže či grafiky. Ty mají na svědomí nadaní Brňané, kteří pomocí počítače, tabletu či mobilu vytvořili své návrhy a poslali je k posouzení. Celkem se jich sešlo 116. „Původně jsme měli v plánu polepit pouze dvacítku vybraných přístrojů. Překvapil nás a taky mile zaskočil zájem ze strany veřejnosti, a hlavně kvalita děl, která se nám sešla. Proto jsme nakonec počet dokonce dvojnásobně navýšili,“ popsal generální ředitel DPMB Miloš Havránek. Polepeny budou boky přístrojů, najdete zde i QR kód, který vás zavede na stránku s informacemi o autorovi. Touto výzvou se dopravní podnik snaží snížit míru vandalismu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.