DOMAŽLICE – Od pátku 11. Srpna do neděle 13. Srpna proběhnou již 69. Chodské slavnosti a tradiční Vavřinecká pouť. Známe kompletní program těchto zřejmě největších slavností a nejznámější poutě v Plzeňském kraji.
Program CHODSKÝCH SLAVNOSTÍ – VAVŘINECKÉ POUTI
Program chodských slavností 2023
Pódium u brány na náměstí:
pátek 11. srpna
OZVĚNY FOLKLORU
Pořad, ve kterém vystupují kapely, které ve své tvorbě vycházejí z folkloru a lidové písně, autorsky zpracovávají lidové písně nebo v současné autorské hudbě využívají typické folklorní nástroje a postupy. Pořadem provází Václav Dufek.
18.00 – BraAgas
převážně ženská kapela interpretující lidové písně z celé Evropy v originálních aranžích
20.00 – TOMÁŠ KOČKO & ORCHESTR
world music s moravskými kořeny
22.00 – CIRCUS BROTHERS
originální Disco-balkán uvařený z balkánské dechovky, diskotékového beatu, laciného popu, špinavého housu, drsného rapu a líbivého folku
sobota 12. srpna
10.00 – HYJTÁCI Z MRÁKOVA aneb huž 45 let s muzikou
účinkuje Chodský soubor Mrákov
moderuje: Josef Nejdl
režie: Josef Jarábek
12.00 – MY SME ŠICKÝ MUZIKANTÍ
účinkují Dětský soubor Mráček Mrákov, ZUŠ Domažlice, Dětský soubor Postřekov
moderují: Markéta a Tereza Jurníkovy
režie: Jana Kucalová
14.00 – POSTŘEKOVSKÝ VOKÝNKO
účinkuje, připravil a pořadem provází Národopisný soubor Postřekov a Dětský soubor
Postřekov
17.00 – S PLZEŇÁKY ZA FOLKLOREM
účinkují muziky a folklorní soubory z Chodska
režie: Pavel Maršát
moderuje: Michaela Vondráčková
19.00 – ŽIVOT PRO PÍSNIČKU, PÍSNIČKA PRO ŽIVOT
účinkuje rodina sester Kuželkových z Klenčí, Velikonoční dudácká, Konrádyho dudácká muzika a Haltravan
připravily: Jana Hojdová a Martina Morysková
moderují: Jana Hojdová, Martina Morysková, Marie Freiová
21.00 – OŽIVLÉ OBRÁZKY
krása chodských krojů v oživlých fotografiích Václava Šilhy
režie: Marta Skarlandtová
moderují: Linda Havlíček Skarlandtová
23.00 – DUDÁCKÉ ŠTANDRLE ANEB ROMEO HA JŮLÍE
účinkuje Chodský soubor Mrákov a Národopisný soubor Postřekov
režie: Josef Jarábek
moderuje: Josef Nejdl a Petr Buršík
neděle 13. srpna
10.00 – Dechová hudba LIDUŠKA
kapelník Klára Šerlovská, účinkují děti ze ZUŠ Jindřicha Jindřicha
11.30 – ALOU, ALOU ZAHRAJTE MNĚ…
české lidové písně v úpravách skladatelských osobností Československého a Českého rozhlasu
hraje Orchestr lidových nástrojů Plzeňského kraje se svými sólisty, řídí Dalibor Bárta
režie a průvodní slovo: Zdeněk Vejvoda
14.00 – TA NÁŠE CHODSKÁ LÉTORA
závěrečný pořad, v němž vystoupí všechny chodské soubory, kapely a hosté
scénář a režie: Josef Kuneš
moderují: Filip Cíl a Tomáš Kůgel
Pódium v zahradě pod Chodským hradem:
sobota 12. srpna
10.00 – XII. NÁRODNÍ PŘEHLÍDKA DUDÁKŮ
režie Vlastimil Konrády
moderuje Zdeněk Vejvoda
12.00 – MY SME HOŠI VOD ŠUMAVY
účinkuje Pošumavská dudácká muzika ze Strakonic (v rámci Česko-bavorského dne)
14.00 – BULAČINA — ROK PO KŘTU
účinkují ženský pěvecký sbor Canzonetta a mužský pěvecký sbor Haltravan
režie Jan a Olga Holoubkovi
moderuje Jan Holoubek
16.00 – MJILUVAT HA PIVO PÍT, TO ZNAMENÁ DLÚHO ŽÍT
veselé setkání s Konrádyho dudáckou muzikou a hosty
režie Antonín a Vlastimil Konrády
pořadem provází Antonín Konrády
18.00 – PATROLA ŠLAPETO
vystoupení populární staropražské kapely interpretující nejslavnější hospodské písně minulých století a věnující se převážné části repertoáru génia české písničky Karla Hašlera
20.00 – PŘIJTE POBEJT HA ZAZPÍVÁT
nejznámější chodské písničky zahraje a zazpívá Domažlická dudácká muzika
pořad připravil a moderuje Josef Kuneš
neděle 13. srpna
10.00 – Dechová hudba HORALKA
kapelník Josef Kubalík
11.00 – Dechová hudba POSTŘEKOVANKA
Jaroslav Řezníček
12.00 – Dechová hudba VRCHOVANKA
kapelník Petr Němec
13.00 – Dechová hudba ÚHLAVANKA
kapelník Jan Červený
14.30 – Dechová hudba DUPALKA
kapelník Michal Jansa
15.30 – Dechová hudba HÁJENKA
kapelník Miroslav Paleček
Církevní obřady:
sobota 12. srpna
10.00 – SLAVNÁ MŠE SVATÁ NA VAVŘINEČKU
celebruje Mons. Tomáš Holub, biskup plzeňský
neděle 13. srpna
10.00 – SLAVNÁ MŠE SVATÁ NA VAVŘINEČKU
celebruje: PhDr. Radek Tichý, Ph.D., S.L.D. rektor arcibiskupského semináře v Praze