Vrtulník v akci. Cyklistu v Beskydech se nepodařilo zachránit

Foto ilustrační: Shutterstock

BESKYDY – K náročnému zásahu do Beskyd museli vyjet zdravotníci a vzlétnout vrtulník. Na lesní cestě, v prostoru stezky v Malenovicích upadl na kole muž seniorského věku. Selhávaly mu všechny životní funkce.

Seniora svědci nalezli odpoledne v úterý 8. srpna nalezli ležet vedle kola. Zastavil se mu krevní oběh. Za pomoci operátora mu poskytli první pomoc než se na místo dostavili zdravotníci, kteří si těžce zraněného převzali. Lékaře musel vysadit vrtulník, jelikož pacient byl ve špatně přístupném terénu. „Po několika desítkách minut se podařilo obnovit činnost srdce a posádky připravovaly transport pacienta do nemocnice. Došlo však znovu k zástavě oběhu a veškerá další snaha o záchranu byla marná. Lékař musel nakonec konstatovat smrt,“ sdělil mluvčí záchranky Lukáš Humpl. Příčinou úmrtí byly pravděpodobně náhlé interní obtíže. Ve stejný den bohužel zemřel v Mostech u Jablunkova další senior cyklista.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.