Tříletý chlapec utekl matce, ze Zelného trhu došel do Nádražní ulice

Ilustrační foto

BRNO – Nelehký úkol měli v sobotu navečer strážníci, kteří hledali tříletého chlapce. Ten se ztratil matce z dohledu a ze Zelného trhu došel sám do Nádražní ulice.

Matka vypověděla hlídce, že chlapec postával u kašny Parnas a poté se jí ztratil z dohledu. Čtvrt hodiny se ho pokoušela hledat, ale neúspěšně. Hlídka poslala popis dítěte republikové policii a kolegům u kamer a jala se chlapce hledat. Pracovníci dohledového centra zmapovali jeho trasu, kde na kamerách viděli, jak si to namířil do Nádražní ulice a následně do nákupního centra. Strážníci se tam vydali a malého nezbedu nakonec našli. Zprávu ihned zavolali vyděšené matce. „Žena si ho přišla vyzvednout spolu policisty. I když vše dobře dopadlo, třicetiletou ženu teď čeká správní řízení pro podezření z porušení zákona o sociálně-právní ochraně dětí,“ dodává mluvčí Markéta Skřivánková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.