Užijte si s dětmi spoustu zábavy na výstavě Zábaviště pro sviště v poličském muzeu!

Zdroj: Pixabay

POLIČKA – V českých a moravských muzeích, knihovnách nebo vzdělávacích centrech na vás čeká výstava s názvem Zábaviště pro sviště od poličských muzejníků a ilustrátorky Venduly Hegerové. Jde o obrázkovou hernu, kde ilustrace vystupují z knížek, baví a učí děti i dospělé. Výstava putuje po celé České republice.

Velká návštěvnost – čtyři tisíce tři sta šedesát sedm návštěvníků – spolu s pozitivními ohlasy muzejníky přesvědčily, aby Zábaviště po sezóně neskončilo v propadlišti dějin. „Spousta putování Zábaviště čeká, a to nejen v létě, ale také v zimě. Proto vznikla zimní varianta této oblíbené výstavy, která se představí ve svištím domově…v muzeu v Poličce! Těšit se můžete na původní, vánočně vyladěné i zcela nové aktivity,“ uvedla kurátorka výstavy Simona Valachová. V poličském muzeu můžete od odpoledne 27. září do 5. listopadu 2023 navštívit také zimní variantu výstavy ZÁBAVIŠTĚ PRO SVIŠTĚ…sviští ZIMA je PRIMA! Nechte se společně vtáhnout do poutavých a vtipných příběhů, rozehrajte koledami hudební koutek, procvičte jazýčky a rozpohybujte celé tělo, zahrajte si betlémský příběh, předveďte obratnost svých prstů, započítejte si v obchodě, vyzkoušejte rýmovačky a obrázková říkadla a spoustu dalšího!

Na předvánoční čas se naladíte návštěvou barevného světa obrázků ilustrátorky Venduly Hegerové, jejíž práce zdobí především knihy pro děti, ale také grafomotorické, logopedické a jiné vzdělávací materiály, karetní a deskové hry a v neposlední řadě také časopis pro děti PUNTÍK. Slavnostní zahájení výstavy se koná příští středu od tří hodin odpoledne. Nebudou chybět ani perníčky, ochutnávka dětského punče  a výtvarná dílna. Více se dozvíte na stránce muzea.