Buldoci se sejdou na Třináctce. Padne nový rekord?

Kolik psů typu bull se sejde na Lužinách tentokrát? / Ilustrační foto

PRAHA – Jsou psi typu bull krvelačné bestie, nebo parťáci do nepohody a mazlíčci vhodní i k dětem? Přesvědčit se budete moci přijít na již 10. ročník jedinečné akce Rekord Bull Sraz, která proběhne už tuto sobotu 23. září v Centrálním parku Lužiny na Praze 13. Padne i tentokrát rekord v počtu psů tohoto plemene shromážděných na jednom místě?

Akce je určena jak pro všechny chovatele bull plemen, tak i jeho fanoušky a další milovníky psů. Program začne už ve 12 hodin a pokračovat bude až do 17 hodin odpoledne. Právě v této době tak budete moci svého psa na místě u pořadatelů zaregistrovat a pokusit se tak překonat rekord z roku 2018, kdy se sešlo celkem 705 zástupců tohoto plemene na jednom místě. Na celý průběh soutěže průběžně dohlíží zástupce agentury Dobrý den, která vede Českou knihu rekordů. Na závěr proběhne hromadné focení všech přítomných, tedy registrovaných pejsků i jejich majitelů. Psi, kteří se soutěže zúčastní, také po registraci obdrží drobné dárky, například vzorky krmiva nebo slevové kupony do obchodů s chovatelskými potřebami. „Na setkání ovšem není povoleno volné pobíhání psů, proto své bull mazlíčky mějte po celou dobu na vodítku,“ upozorňuje pořadatelka srazu Kateřina Kašparová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Během srazu si jednak budete moci také nakoupit krmiva a další potřeby pro chovatele psů ve stáncích partnerů akce, jednak sami přispět do sbírky buldokům a dalším psům, kteří se ocitli v nouzi. Přinést jim můžete něco dobrého na zub, hračku či další drobnosti, které třeba už nepotřebujete a v útulcích ještě najdou své využití.